Nilüfer Taksi Durağı ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı

Nilüfer Taksi Durağı’nı ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisine yapılan sürprizle duygu dolu anlar yaşadı. Bozbey’e, rahmetli babası Hasan Bozbey’in oda kayıt belgesi ve taksicilik yaptığı dönemde harcadığı taksinin maketi hediye edildi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, her hafta cuma günleri makamını Nilüfer’in farklı bir mahallesine taşıyarak halkın istek ve önerilerini yerinde dinlemeye sürmekte. Bu hafta makamını Altınşehir Mahallesi’ne taşıyan Bozbey, gün boyu halkla beraberdi.

Bozbey, evvel Nilüfer Belediyesi’nin tek tip taksi durağı uygulaması kapsamında yenilediği Altınşehir Taksi Durağı’nı ziyaret etti. Başkan Bozbey’in Nilüfer Taksi Durağı ziyaretine abisi Ramis Bozbey, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri Lütfü Günenç ve Mustafa Öztürk ile Altınşehir Mahalle Muhtarı Celal Boyoğlu da katıldı. Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Topçu ile birlikte Başkan Bozbey’i durakta misafir eden taksi durakları, durağın yenilenmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Nilüfer Taksi Durağı Ziyarette Bozbey bir sürprizle de karşılaştı

Bursa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Hasan Topçu Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e, rahmetli babası Hasan Bozbey’in oda kayıt belgesi ve taksicilik yaptığı dönemde kullanmış olduğu aracın maketini hediye etti. Hasan Topçu, “Babanız Hasan Bozbey, odamızın 3201 nolu üyesiydi. Allah rahmet eylesin. Sizler onun çocukları olarak esnafımıza büyük katkılar veriyorsunuz. Bizler bu konuda sizlere minnettarız. Kendisi o dönemde 16 AZ 541 plakasını kullanıyordu. Arabasının maketini yaptırarak taksici esnafı olarak size teşekkür etmek istedik” dedi.

Hediyenin kendini çok duygulandırdığını ifade eden Başkan Mustafa Bozbey de, şoförlüğü 1965 senesinde bu araçta öğrendiğini söyleyerek anılarını aktardı. Başkan Bozbey, Hasan Topçu ve taksici esnafına bu anlamlı hediyeden dolayı teşekkür etti.