Mersin Taksi Durağı Açılışları Yapıldı

Mersin Taksi Durağı Açılışları Yapıldı. MERSİN Büyükşehir belediyesiyle Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın ortak çalışmaları neticesinde çözüme kavuşturulan taksi duraklarının açılışı yapıldı.

Taksici esnafının durak sorununa kulak veren Büyükşehir Belediyesi, kente yeni taksi durağı kazandırarak taksi duraklarına armağan etti. Toroslar İlçesi Alsancak Mahallesi’ne yerleştirilen Bilir Taksi Durağı’nda temsili açılış töreni yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı’nın da katılmış olduğu törende taksi durakları yeni duraklarına kavuştu.

Mersin Taksi durakları Taksici esnafının

Mersin’i temsil ettiğini söyleyen Başkan Kocamaz, “Sizlerle toplamda 77 olan, ancak henüz 57’sinin teslim edildiği taksi duraklarının açılışı için buluştuk. Sizler bu kentin hafızasısınız. Şehre ilk gelmekte olan insanlara rehberlik ve önderlik yapmakta olan insanlarsınız. Dolayısıyla Mersin’le alakalı ilk intiba sizlerden alınıyor. Sizlerin Mersin’i temsil etmesi çok önemli. Sizden talebimiz vatandaşla diyaloglarınızı medeni ölçüler içerisinde geliştirmeniz. Sizlere şikayet gelmesin.

Neticede Mersin Taksi müşterileri velinimetimizdir

Evinize ekmek götürecekseniz müşteri sayesinde götüreceksiniz” dedi. Bir yuvaya kavuştuklarını kaydeden Oda Başkanı Sarı ise, “Bu insanlarımızın bugüne kadar bir yuvaları, bir evleri yoktu. Bizim siz gelinceye kadar ne yapacağımızı belirleyen bir ana sözleşmemiz, yani bir kanunumuz yoktu. Biz şoför esnafı bize yapılan iyilikleri, hizmetleri unutmayacak kadar onurlu bir yapıya sahibiz. Allah sizlerden razı olsun. Bizim taksicilerimiz geçmişte beri kıyıda köşede itildi, kakıldı. Her gelen buradan kalkacaksınız diyerek bugünlere geldik. Siz bize değer ve güç verdiniz. Bizim taksici esnafımız kendine hizmet edenleri unutmayacak kadar asillerdir. Bu yazıhanelerle birlikte bizler öz kimliğimize kavuştuk” diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdeleyi kesti.