kocaeli taksi durakları Yeri

Kocaeli merkezde tabiri caizse sembol olmuş Kocaeli taksi durakları var. Mikro Taksi, Deniz Taksi, Oğuz Taksi, Park Taksi, Çınarlı Taksi, Körfez Taksi bu taksi duraklarının en başında gelenler. İzmit Belediyesi taksi duraklarının tek tip ve güzel görünümlü olması için bir çalışma başlattı. Bu çalışmayı sürdürüyor. Belediyelerle taksi durakları içerisinde problemler devamlı yaşanır, Ancak, Özverili girişimlerle bu sorunlar ortadan kaldırılır. Geçmişte Acısu’dan aşağıya inişte yer alan “Mikro Taksi” ile İzmit Belediyesi arasında durak yapımı için problem yaşanmış, bu sorun kent gündeminde yer almış, araya giren kent büyükleri sorunu kısmen çözerken durak faaliyetlerini devam ettiriyor.

Kocaeli Taksi Durakları Çalışması Yapılıyor

Her sabah evden çıkıp gazeteye yürüyerek gelirken, pek çok kişi ve esnafla selamlaşıyorum. Selamlaştığım, muhabbet ettiğim hatta arasıra ayak üstü çay içtiğimiz “Deniz Taksi” durağı bu esnaflardan birisi, hafta sonu Deniz taksi’nin oraya geldiğimde sürücülerin oturduğu gelen müşteri telefonlarına baktığı durağı (kulübeyi) yerinde göremedim, çevreye baktığımda karşı tarafa alındığını gördüm. Hemen aklımı gece bir kazamı oldu acaba düşüncesi geldi. Sürücü arkadaşlara sorduğumda yeni durak gelecek bunun için çalışma başladı dendi. Yeni durak için beton atıldı. Çalışma bitirildi. Fakat, Dün sabah gelirken yeni durak hala gelmemişti. Şoför arkadaşların yayına giderek,

Yeni durak ne zaman gelecek?

Diye sordum, Beklemekteyiz hala gelmedi dediler. Soğuk havada ne yapıyorsunuz? Dedim. Üşüyoruz, araba içerisinde ve kenarda ki eski kulübenin içine girerek ısınmaya çalışıyoruz dediler. Ve eklediler. Utanmasak beton atılan yerin üstüne teneke koyup tahtaları yakarak ısınmaya çalışacağız. Yeni kulübeyi kim yapıyor? Diye sorduğum soruya, İzmit Belediyesi diye yanıt verdiler.

Benim bildiğim yeni durak hazır olur, gereken çalışma yapılır, beton atılan yerin kuruması için en fazla bir gün hadi iki gün beklenir ve yeni durak yerine konarak işlem tamamlanır. Parası duraktan tahsil edildiği iddia edilen yeni durağın, İzmit merkezde, Vali Konağı’nın karşısında, Tarih Koridoru’nun, Başlangıcında yerine konması bu kadar zaman alıyor ve gecikiyorsa, Vay halimize demekten değişik bir tümce bulamıyorum.