Kayseri Kocasinan Taksi Belediyesi’nden Modern Duraklar

Kayseri Kocasinan Taksi durakları Esnaf dostu Kocasinan Belediyesi, hem taksicilerin imajına katkı sağlayacak hem de mahallelere görsel açıdan değer katacak taksi durakları yapıyor. Baştan aşağı yenilenen taksi durakları esnaflarında halkın da beğenisini kazanıyor. 2017 senesinde 10 taksi durağını yenileyerek daha modern bir hale getirdiklerini hatırlatan. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni senede da bu çalışmalara devam edecekleri müjdesini verdi.

Kayseri Kocasinan Taksi Durakları

Çevre düzenlemesi yapılan ve ortalama 15 metrekareden oluşan taksi duraklarının içinde; dinlenme alanı, mutfak dolabı, lavabo gibi bölümler bulunmakta. Bu çerçeve içerisinde Fuzuli Caddesi, Billur Caddesi, Erkilet Bulvarı, Alsancak Mahallesi, Hastane Caddesi, Serçeönü Mahallesi ve Mimarsinan Mahallesi’nde 10 tane taksi durağı modernize edildi.

Yenilenen duraklarda ki malzeme ve işçiliğin de birinci kalitede olduğuna vurgu yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar. “Yeni Kocasinan’ı hazırlarken, halkımıza ulaşım hizmeti veren taksi duraklarını da daha modern ve daha estetik bir görünüme kavuşturuyoruz. Bu yapılarda yanmaz özelliği ve ısı yalıtım oranı yüksek olması sebebi ile tercih edilen taşyünü mantolama kullanılmıştır. İç cephesinde kompakt laminat sistemiyle ekstra temizlik sağlamaktadır. Taksi durağının dış cephesinde de sağlık için tercih edilen ve şık görüntü sağlamakta olan alüminyum kompakt laminat da daha dayanıklı ürün niteliği nakletmektedir. Yenilediğimiz taksi duraklarıyla taksici esnafımız daha sağlıklı bir ortamda vatandaşa daha kaliteli hizmet veriyor. Yapılan hizmetler esnafımıza ve yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Taksici esnafı ve vatandaşlar ise yapılan çalışmadan son derece memnun kaldıklarını vurgulayarak, böyle bir hizmeti sunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.