Kahramanmaraş Taksi Durağının Maskotu Sıla

Kahramanmaraş’ta bir taksi durağını mesken edinen Sıla, taksiciler, müşteriler, vatandaşlar ve çocukların alaka odağı olmaya sürmekte. Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde ki bir taksi durağının sevimli kedisi Sıla, 14 senedir hem müşteriler, hem vatandaşlar özellikle minikler tarafından büyük alaka görerek kendini sevdiriyor. Günün büyük bir bölümünü taksi durağında otomobillerin üstünde uyuyarak geçiren Sıla, taksi durağının esnafı tarafından özel yem verilerek besleniyor. Sıla isimli sevimli kedi, kendini çağıran sahibini de geri çevirmeyerek arkasından gidiyor. Çocukların ilgi odağı olan sevimli kedi Sıla, kendisini sevenlere karşılık vererek onlarla oynuyor.

19 yaşında olduğu söyleniyor

Sıla 14 senedir yanımızda ve onu çok seviyoruz, insanlar da gelip seviyor” diyen taksi durağı esnafı 67 yaşındaki Ejder Görür, 55 senedir taksicilik yaptığını da sözlerine ilave etti.

Görür, “Bu kedi 14 senedir benim yanımda, hiçbir yere gitmez. Bana alıştı, nereye gitsem benim yanımda gelir. Bunu tanımayan kimse yok, özellikle insanlar bu kediyi sevmeye gelir. Marketten özel yemi var, özellikle et, balık, tavuk karışımı özel bir yemi var onu yer başka bir şey yemez. Etin siyahını hiç yemez. Bu kedinin cinsini falan bilmiyorum, 14 senedir yanımızda, 19 yaşında olduğu söylüyor arkadaşlarımız. Bendeniz de Kahramanmaraş’ta 55 senedir taksi kullanıyorum. İlk arabam 1951 modeldi. 55 senedir herkesi taşıdık, özellikle siyasetçileri taşıdım” diye konuştu.