BURSA TAKSİ


Bursa taksi durakları Osmangazi
Bursa Soğanlı taksi
Bursa Beşyol taksi
Bursa Alemdar taksi
Bursa Nilüfer taksi durakları
Bursa Taksi durakları yıldırım

Bursa Beşyol metro taksi
Bursa Otogar taksi
Bursa Beşevler taksi
Bursa Havalimanı taksi
Bursa Adliye taksi
Bursa Altınşehir taksi

taksi durağı

Bursa Taksi Durağı

Bursa da ki en geniş ve zengin araç filosuna sahibiz. Güvenilir, güler yüzlü ve kaliteli hizmetimizle  değerli müşterilerimizin 7/24 hizmetindeyiz. Sizleri rahat ve konforlu bir şekilde gideceğiniz yere en kısa ve uygun yoldan ulaştırmaktayız.

Bursa Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.

Hızlı Servis

Bursa Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.
Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve kurumsal bir taksi durağıdır.

Çalışma Ruhsatlı Duraklar

Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve kurumsal bir taksi durağıdır.
Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Güleryüz ve Güven

Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Şikayet ve Öneri Formu

HARİTA KONUMU

Bursa Taksi Durakları

Bursa Taksi durağı kurabilmek için ihtiyacınız olan sermaye, nitelikler, evraklar sıralandıktan sonra bu işin ustaca yapılabilmesi için gereken maddeler anlatılacaktır. Taksi plakalarının günden güne katlanarak çoğaldığı şu günlerde taksicilik işinin nimetlerinden asgari efor ve en çok parayla faydalanmak gerekmektedir. Treni kaçırmadan önce taksi plakası alan yada taksi durağı açanlar parayı vurabilir. Lafı gevelemeden bu işin ayrıntılarına değinelim. Ne şekilde taksi durağı açarım diyorsanız ben size ilk olarak başlamanız gereken noktadan söz edeceğim.

Taksi durakları açmak ve işletmek istiyorsanız şöyle işlek bir yerde

“cep oluşturacak şekilde en az 6 aracın sığabileceği bir alan bulmanız gerekmektedir. Bu alanın yanında da bir mekan olmalı ki bu mekanda çeşitli araç gereçler, kanunen bulunması zorunlu ilk yardım aksesuarları bulunmalı. Yine durakta bekleyen şoförler ve müşteriler için birkaç masa sandalye bulunmalıdır. Yani başınızı sokacağınız gölgelik, ferah bir alan bulunmalı. Şimdi size ben Kenan Miroğlu, hukukçu kimliğimle Bursa taksi durağı açabilmek için gerekli izinleri, belgeleri ve dikkat edilmesi şart olan prosedürleri sıralayacağım

Bursa Taksi TAKSİ DURAĞI İŞLETMEK İÇİN GEREKLİ İZİNLER VE Belgeler(KANUNİ PROSEDÜRLER)

1) Belediyeye Durak açma, çalıştırma izin talebinde bulunulmalı!

Bursa Taksi durağı

Açmayı planladığınız yerin adresini, kira sözleşmesini, çapını, tapusunu; şoförlerin ehliyetleri, kimlik suretleri, vasıta ruhsatlarının suretlerini, ikametgah belgelerini taksi durağı izin başvurusu yerine getirmek üzere şoförler odası yardımıyla Belediyeye teslim edeceklerdir.

2) Meslek odasına kayıtlı olmak ve taksi durak hattı alacak veya kiralayacak kişilerin elinde bulundurması gereken evraklar.

Çalışma izni ve oda kaydı için gereken olan evraklar;

 • Ehliyet fotokopisi
 •  Esnaf ve Sanatkarlar siciline kayıtlı olmak
 • Kimlik fotokopisi
 • İkamet edilen adreste 1 seneden az olmamak üzere oturduğuna dair belge.
 • SCR(ticari araç kullanma belgesi) alınmalı(yine ehliyet alır gibi bunu da çeşitli resmi kurslara giderek emniyetten alacaksınız)
 • Araç ruhsat fotokopisi
 • Sabıka kaydı bulunmalı
 • Nüfus kaydının valilikten alınacak örneği.
 • Araç sahibinin sosyal güvenlik kaydı olmalı.
 • Yine sürücüler taksi durağı satın alacak veya kiralayacak kişilere ek olarak ilgili meslek odasına başvururken sigorta sicil kartı, çalışma karnesi sureti, araç sigorta poliçesi fotokopisi(sigorta süresi dolmuş ise), araç tanıtma kartı fotokopisi ile birlikte müracaat etmelidirler.

3) Belediye eğer yukarıdaki başvuruyu kabul ederse “taksi çalıştırma ruhsatı” ismi verilmiş olan 1 yıl geçerli olan ve her sene tekrardan vizelettirilmesi gerekli olan belgeyi taksi durağı kurmak isteyen kişiye teslim eder.

 • Bu belgenin her yüzyıl ya da asır süresi dolduktan sonra en geç otuz gün içerisinde yenilenmesi lazımdır.
 • Belediye encümenleri uygun gördüğü ölçüde izin verdikleri sayıda taksi durağını yine münasip gördükleri yere açtırabilirler. Daha doğrusu bunun için izin verebilirler.

4) Taksi durağı açmak İÇİN GEREKEN FİZİKİ ŞARTLAR;

 • Taksi durağındaki araç sayısından iki fazla olan park yeri sayısı bulunmalı durak’da.
 • Taksi durağının binasında ilk yardım dolabı, wc, lavabo, çöp kutusu bulunmalı.
 • Taksi durağı diye anılacak park alanı, çamura, kire izin vermeyecek şekilde düzgünce asfalt yapılmalı.( tabi illa asfalt şart değil, beton, sert plastik zeminde mümkün)
 • Belediyenin sunmuş olduğu taksi durağı projesine uygun bir biçimde durak inşa edilmeli(bütün envanterleri ile beraber)
 • Eğer taksi durağı açıp bu işi telefonla sürdürmek istiyorsanız her taksi için 20 metrekareden büyük, çalışan taksi sayısından 2 fazla park alanına sahip olmalısınız. Ayrıca bu park alanı ile bina yani yazhane ayrı yerlerde bulunmalı.
 • Taksi durağın bağlı herbir taksinin üzerinde ait olduğu durağın ismini, telefon numarasını, adresini söyleyen logo içeren bir poster olmalı.
 • Taksi durağı açacağınız yol tek yönlü ise en az 3.5 metre çift yönlü ise asgari 3 metre genişliğinde olmalıdır. Ayrıca cep ile beraber(cep inşa edilecek alan varsa) 7 m, cep yapılamıyorsa 9.20 m olmalı.
 • Her taksi durağında ruhsatta belirtilen numaralara göre taksile damgalanır ve her taksi için kimlik kartı çıkartılır. Yine bu kart biçiminde kimlik taksinin içerisinde olmalı ve müşteri bunu kolaylıkla görebilmeli.

5) Bütün BU Koşulların VE BELGELERİN YANINDA TAKSİ DURAĞI AÇAN ADAMIN VE ŞOFÖRLERİN UYMASI GEREKEN ÇEVREYİ Alakadar eden VE ETİK KURALLARI VAR.

Ülkemizde toplam 90 000’den fazla taksici bulunmakta olan. Bunlardan başlıcaları ahlak kurallarıdır. Mesela taksi durağında çalışacak kişilerin seçimine çok dikkat edilmelidir. Kaba saba ve kibarlıktan yoksun sürücülere asla araçlar emanet edilmemelidir. Trafik kurallarına uyulması, uyuşturucu, uyarıcı maddelerin kullanılmaması gerekmektedir( alkol kullanan taksi durağı şoförü en az 1 yüzyıl ya da asır durakta çalışamaz). Taksi durağına gelecek müşterilere mesafeye göre muamele yapılmamalıdır. Bu kadar cıncık boncuk ayrıntı yeter, taksi durağı açacak şahıs zaten bunların on katını ilgili Belediyeden, zabıtadan, emniyetten şoförler odasından rahatlıkla öğrenebilir. Şimdi size buralardan öğrenemeyeceğiniz bu iş fikri ile ilgili gerçek bilgilerden bahsedeceğiz, mesela taksi durağı kurmak kazançlı mı sualine belediyeden yanıt alamazsınız.

1)Taksi durağı açmak Para Kazandırır mı?

Taksi durağı açtıktan sonra öncelikli olarak müşteri çevrenizi genişletmek üzere kartvizit dağıtılmalı, reklamlar verilmeli. Kısacası tanıtım çalışmalarına tam gaz devam edilmeli. Diğer yandan elemanlarınızı (şoförlerinizi) sağlamından seçmeniz imajınız bakımından çok önemlidir. 

Para kazanmayı ilk yüzyıl ya da asır unutun derim. Zaten bu taksi durağı açma işi için taksi plakalarının hepsini kiralasanız dahi 100 000 TL gerekmektedir. Şimdi hesaplayalım;

 • Taksi başına 5 000 TL kira ödenmektedir. (6 taksi olduğu hesap edilsin)
 • Taksi durağı kiralamak üzere Belediyeye, yazıhaneye kira verilmek zorundadır. (İlden ile değişmekle birlikte İstanbul’da asgari 3 000 lirayı gözden çıkarmalısınız)
 • Araç sigortalarına ve zorunlu hayat sigortalarına, araç bakım masraflarına, muayene masraflarına asgari aylık 1000 lira gözden çıkarmak zorundasınız.
 • Çalışanlarınızın yiyecek, içecek masrafları genelde size ait olan olur. Bunun yanında yazıhanenin bakım masrafları da sizdendir. (faturalar dahil umulmayan ıvır zıvırlara 1000 lira da bu masraf)

Gördüğünüz üzere ayda 25 000 Lira taksi durağı işletirken gideriniz olacaktır. Peki taksi durağı açtığımda kazancım nereden olacak?

Her araçtan vasat şöfor maaşı, bakım, onarım masrafları, sigorta masrafları, vergiler hariç ayda 1500 TL’nin size kaldığını varsayarsak 6 kere 1500 yani 9 000 türk lirası para kalmaktadır. Bu paranın da 3000+1000+1000=5000’i daha yukarıda bahsettiğim taksi plakası giderlerine gidecektir.

Sonuç olarak elde var 4000 TL. Eğer taksi durağının barındığı meskenin mülkiyeti sizde ise ve bir kaç tane de taksi plakası var ise bu rakamı katlayacağınız ortada. Yani bu iş çok güzel para kazandırır.

2) TAKSİ DURAĞI AÇTIĞIMDA BENİ BEKLEYEN ZORLUKLAR NELER?

Öncelikle uyarmam gerekir ki eğer araç kullanmaktan, trafikten, korna sesinden rahatsız oluyorsanız unutun bu iş fikrini derim. Bubunyanında taksi şöfor adaylarıda çoğunlukla halkın en eğitimsiz, en patavatsız kişileri arasında yer almaktadır. Yani eğer ekibinizi bulamazsanız sizi cahil sürüsü bekliyor olacak. Yine bir öteki dert işiniz gücünüz beklemek olacak, müşteriyi bekleyeceksiniz, arabayı bekleyeceksiniz, elemanlarınızı bekleyeceksiniz. Yani bu girişimi başarmak istiyorsanız beklemeyi bilmek zorundasınız. Sabır her iş fikrinde olduğu gibi bunda da çok önemlidir.

3) TAKSİ DURAĞI AÇTIĞIMDA KALICI OLABİLECEKMİYİM?

Bu iş fikrini devam ettirebilmek için sıkı denetimleri ve koşulları olan izin ve ruhsatların devamı gerekmektedir. Bu izinlerde her sene çalışma bakanlığından ve belediyeden tekrardan yenilenmek durumundadır. Yani bu demektir ki gün geldiğinde patlama durumunuz var fakat ekibinizi topladığınızda ve işin inceliklerini öğrendiğinizde bu iş fikrine her yerde girişebilirsiniz:)) Hatta ülke dışında bile yapabilirsiniz.

Taksi durağı işletmek iş fikrimizi sunmuş bulunmaktayız. Size parlak iş fikirleri sunmaya devam edeceğiz, yok bu benlik değil diyorsanız bizde fikir tükenmez, kategorilerden istediğiniz iş fikrine ulaşabilirsiniz.

Bursa Taksi Durakları