Bursa Nilüfer de 18 taksi durağı yenilendi

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde taksi durakları yenileniyor. Nilüfer Belediyesi’nin tek tip taksi durağı uygulaması çerçevesinde Karaman Mahallesi’nde ki Nilüfer taksi durağı daha güzel bir görünüme kavuştu. Yenilenen Nilüfer Taksi Durağı’nın açılışı Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından yapıldı. Açılıştan sonra taksicilerle sohbet eden Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin her zaman esnafın yanında olduğunun altını çizerek, “Bu yıl 9 taksi durağımızı yenileyerek hizmete açtık. Böylece toplam 18 taksi durağımız yeniledi.

Yurttaşlarımızın günün her saatinde taksi bulabilmeleri, günün her saatinde ulaşımlarını kolaylıkla sağlamaları için bu uygulamamızı sürdüreceğiz. Beraberinde esnafımızı korumak zorundayız. Yapmış olduğumuz uygulamada öncelikli hedefimiz taksi duraklarını tek tip yapmak. Daha sonra şehir içindeki taksi duraklarını tek bir merkezde birleştirecek bir sistemi de oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Taksicilerin zaman zaman mağdur olduğunu da dile getiren Başkan Bozbey, “Taksilerde sahte plaka vakaları görülüyor. Aynı plakadan iki tane olduğunu düşünün. Sahte plaka takan araca, yakalandığında Kabahatler Kanunu’ndan cüzi bir miktar para cezası uygulanıyor ve geçiştiriliyor. Bu cezalar esnafın mağduriyetini gidermez. Bunu yapanlara hapis cezası verilmeli ki caydırıcı olsun” ifadesini kullandı.