Bolu Taksi Durağına ‘Telefonla Uğraşmayan Şoför’ İlanı Astılar

Bolu taksi durağı müşterilerinden gelen şikayetler üstüne yeni alacağı şoförler için taksi durağına, ‘telefonla oynamayan şoför alınacaktır’ ilanı astı. Bolu da Kalıcı Konutlar Mahallesinde bulunmakta olan bir taksi durağı, şoförlerin seyir halindeyken cep telefonlarıyla oynamalarına gelen şikayetler üstüne. Yeni alacağı şoförler için durağın camına ‘telefonla oynamayan şoför alınacaktır’ biçiminde uyarı afişi aştı.

Bolu Taksi Duğında Telefonla Oynama Yasağı

İş başvurusu için gelmekte olan şoförlerin önce camın üzerindeki uyarıyı gördüklerini ve cep telefonuyla oynamayacaklarını söylediklerini söyleyen 25 yıllık taksi şoförü Sıtkı Er. “İnsanların can güvenliği ve kazaya sebebiyet vermemek için müşterilerimizin şikayeti üzerine bu yazıyı yazmak mecburiyetinde kaldık. İş başvurusu için gelenlere, ‘eğer cep telefonuyla konuşmayacaksan gel buyur’ diyoruz” şeklinde konuştu.
Bolu taksi durağına astıkları ilanı evvel kendilerinin uyguladıklarını dile getiren taksi şoförü 26 yaşındaki Oğuz Altındaş, “bu uygulamadan hem biz aynı zamanda müşterimiz çok memnun kaldı. Müşterimizi indirdikten sonra cep telefonumuza gelmekte olan mesajımızı kontrol ediyoruz ve müşterimizi aldığımızda kesinlikkle cep telefonumuzla ilgilenmiyoruz” dedi.