Başbakandan hastane ve taksi durağı ziyareti

Başbakan Binali Yıldırım, Bağcılar’da hasta ziyaretinde bulundu, burada hasta yakınları ile sohbet etti. Hastane çıkışında Başbakan Binali Yıldırım’ın konvoyunu bu defa taksiciler durdurdu. Taksi esnafının davetini geri çevirmeyen Başbakan Yıldırım, taksi durağına giderek çay içip sohbet etti. Yıldırım, durağın telefonlarına da cevap verdi.

TAKSİ DURAĞINA GELEN TELEFONLARA CEVAP VERDİ

Hastane çıkışında Başbakan Binali Yıldırım’ın konvoyunu bu kez taksiciler durdurdu. Taksi esnafının davetini geri çevirmeyen Başbakan Yıldırım, taksi durağına giderek çay içip sohbet etti. Taksicilerin sorunlarını dinleyen Başbakan Binali Yıldırım,15 Temmuz’da fedakarlık gösteren taksici esnaf ve yurttaşlara teşekkür etti. Taksiciler de o gece neler yaşadıklarını anlattı. Başbakan, ziyaretin bitiminde taksicilerin harcamış olduğu özel haberleşme sistemi üzerinden taksi durağının şoförlerine seslendi ve “Burada olmayan önemli taksici kardeşlerimi selamlıyorum. Allah işinizi rast getirsin” diye konuştu. Yıldırım, durağın telefonlarına da yanıt verdi. Kendisini tanıyamayan müşteriye, “Buraya misafirliğe geldim. Bendeniz Binali Yıldırım. Hane halkına, herkese selam söyleyin” biçiminde konuştu. Başbakan’ın hastane ve taksi durağı ziyaretine Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay ve Medipol Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Fahrettin Koca da eşlik etti.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Sağlık Fuarı’nın kapanış programına katıldıktan sonra hasta ziyareti için Bağcılar’da özel bir hastaneye gitti. Hastane girişinde yurttaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Yıldırım, kendisine yapılan çay davetini geri çevirmedi. Başbakan Yıldırım, hastanenin bahçesinde bekleyen hasta yakınları ile beraber çay içip, sohbet etti. Sohbetin gündemi hükümetin sıhhat yatırımları oldu. Sıhhat hizmetlerinden duydukları memnuniyeti söyleyen vatandaşlar, AK Parti hükumeti döneminde sağlıkta yaşanan dönüşüme değindi. Başbakan’ın beraberinde bulunmakta olan Mehmet Dinç adlı bir hasta yakını, Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan yoğunluktan sözetti. Yıldırım, bunun üstüne Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı aradı. Akdağ’a, “Vatandaşlar ile sıhhat meselesi hakkında konuşuyoruz. Mehmet Dinç amcamız diyor ki; hastanenin hizmetinden şikayetimiz yok fakat aşırı yoğunluktan dolayı memnuniyetsizlik var” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, telefonu Dinç’e verdi ve Akdağ ile görüştürdü. Akdağ’dan sorunun giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Akdağ ise hangi alanlarda problem olduğunu bizzat kendinin tespit edeceğini belirtti.

Mektep ARKADAŞINA SÜRPRİZ ZİYARET

Bahçedeki sohbetin arkasından hastaneye giren Başbakan Yıldırım, koridorda mektep dostunun çocukları ile karşılaştı. Hemşehrisinin bu hastanede tedavi gördüğünü öğrenen Başbakan, önceden düşünülen hasta ziyaretlerinin arkasından mektep arkadaşı Fikret Türkücü’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Doktorlardan hasta ile ilgili bilgi aldı. Erzincan’da orta ve lise eğitimini beraber tamamlayan Yıldırım ve Türkücü’nün gündeminde gençlik anıları ve Refahiye’deki Dumanlı Yaylası vardı.