Balıkesir Taksi 

Balıkesir Taksi olarak en geniş ve zengin araç filosuna sahibiz. Güvenilir, güler yüzlü ve kaliteli hizmetimizle  değerli müşterilerimizin 7/24 hizmetindeyiz. Sizleri rahat ve konforlu bir şekilde gideceğiniz yere en kısa ve uygun yoldan ulaştırmaktayız.

taksi durağı

Balıkesir Taksi Durağı

Balıkesir Adliye Taksi
Balıkesir Akçay Taksi
Balıkesir Altınova Taksi
Balıkesir Altınoluk Taksi
Balıkesir Bandırma Taksi
Balıkesir Burhaniye Taksi
Balıkesir Bigadiç Taksi
Balıkesir Edremit Taksi

Balıkesir Dursunbey Taksi
Balıkesir Fuar Taksi
Balıkesir Garaj Taksi
Balıkesir Gönen Taksi
Balıkesir Hastane Taksi
Balıkesir Havalimanı Taksi
Balıkesir İstasyon Taksi
Balıkesir İvrindi Taksi

Balıkesir Karesi Taksi
Balıkesir Otogar Taksi
Balıkesir Ssk Taksi
Balıkesir Merkez Taksi
Balıkesir Sarımsaklı Taksi
Balıkesir Terminal Taksi
Balıkesir Toki Taksi
Balıkesir Vip Taksi

Balıkesir Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.

Balıkesir Hızlı Taksi Çağır

Balıkesir Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.
Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve  kurumsal bir taksi durağıdır.

Çalışma Ruhsatlı Duraklar

Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve kurumsal bir taksi durağıdır.
Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır Balıkesir taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Güleryüz ve Güven

Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır Balıkesir taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Balıkesir Taksi Durakları

Balıkesir Taksi Galericiler, mal sahibinden aylığı 5 bin liraya kiraladığı plakaları 6 bin 500 liradan veriyor. Bu tekelleşmeden ve piyasadaki düzensizlikten şikayet eden Balıkesir taksi durakları ise güne 150 lira borçla başlamaktan şikayetçi.

Taksiciler kontağı 150 tl borçla çeviriyor

Taksi plakalarının kirası tabiri caizse yalı daireleriyle yarışıyor. Balıkesir da bu aralar mal sahibinden plaka bulmak çok zor çünkü çoğu galericilerin elinde. Taksicilerin ifade ettiğine göre, 5 bin liraya mal sahibinden kiralanan plakanın şu andaki piyasası asgari 6 bin 500, hava parası ise 7 bin tl. Satın almak isterseniz 1.5 milyon dolar. Günlüğü 200 liraya 100 tl da akaryakıt parası ekleyince, kontağı 150 tl borçla çevirdiklerini belirten Balıkesir taksiciler, yine de aylık 3 bin tl civarında kazandıklarını dile getiriyor. Bu hafta, Serbest Piyasa’da direksiyonu taksicilere doğru çevirdik.

Aracının aylığı 6 bin 750 lira olan Selman Yavuz, konuya hızlı bir giriş yapıyor: “Balıkesir Taksi Belki son 5-6 senedir, kiralama Otocenter’daki galericilerden sorulur oldu. Mal sahibi ile aylığı 5 bin liradan senelik anlaşma yapıyorlar. Plaka sahibi de garanti parasını alıyor. Bize de 3 bin lira farkla kiralıyor.” Yavuz, yanı sıra senelik ‘hava parası’ adı altında 7-8 bin lira alındığını ekliyor.

Balıkesir Merkez Taksi

“15 senedir geceleri yaşıyorum” diyen Ferdi C. “Günde araç sahibine 200 tl vermek zorundayız. 100 lira kadar da mazot parası. Kalanı benim. Şükür, hafta içi 100 hafta sonu 150 tl kazanırız. Ancak bedeli var. Gecem, gündüzüm yani hayatım yok.” Ferdi C. galericilerin ücretleri uçurduğunu söyleyerek, “Kafalarına göre fiyat artıyor. Arza talebe bakmıyor. Şikayet etme şansın yok. Taksiciler Odası’na söyledik sonuç alamadık. Aylık rızkım onların vicdanına kalmış” sözleriyle konuya bir çözüm bulunmasını istiyor.

Baran Ufak ise galerilerin elinde 100’den fazla plaka olduğunu söyleyerek, “Neredeyse tüm plakalar bir düzine galerinin elinde toplanmış. 2 bin lira fark eklese ayda 200 bin lira. Minimum 7 bin hava parasıyla, senede da 700 bin lira cepte” diyerek gaza basıyor.

Taksi alım satım işinde de aynı halin yaşandığını söyleyen Baran Ufak, ayağını gazdan çekmiyor: “Sözleşmen dolduğu zaman sana kabul etmeyeceğin rakam söylüyorlar. Mesela 8 bin, hava parasına da 3 bin tl zam yapıp 10 bin tl istiyorlar. Buradaki amaç senin aracını elinden almak. Koşulları kabul etmeyince, elindeki Balıkesir taksi de işe yaramayacağı için mecbur satıyorsun 15-20 bin liraya. Bunu da bir farklı şoföre 30 000 liradan veriyor. Bendeniz değilse bir başkası razı oluyor.”

“Aylık kazancımız 5 bin lirayı bulur, kim kazanmıyorum derse bil ki yalan.” Bu sözlerin sahibi Yılmaz A. 2012’de çıkan yasaya rağmen korsan taksilerin önlemediğini paylaşıyor. Piyasadaki son taktikleri ise trafikten bildiriyor: “Polis kontrollerinin yerini biliyorlar, adrese teslim müşteri alıyorlar ve lüks arabaları kullanıyorlar.” Yılmaz A. korsan Balıkesir taksicilerin özellikle şirketlerle işbirliğine gittiklerini söyleyerek, “Güvendikleri belli bir müşteri çevresi sayesinde ayda asgari 5 bin lira kazanıyorlar.” Sorunlarının sadece korsan olmadığını söyleyen Yılmaz A. Balıkesir taksiciliğinin sil baştan ele alınması gerektiğini söylüyor.

Balıkesir Taksi Çağır

Anlayacağınız taksi sektöründe rakamlar almış başını gidiyor. Ne biçim de olmasın taksimetreden belli. 14.5, 18.7 oldu sana 21 tl. Sağda bir yerde insek mi? Bir şey eksik kalsın desen olmaz, sağa çek abi haber yapıyoruz desen hiç olmaz. Hızımızı almışken devam edelim sormaya. Milyon dolarlar, ‘havadan’ paralar, korsanlar derken yine bir sürü şey duyduk. Son fiyat 34.5 liraya size anlatılacak dolu hikaye, gazeteye de masraf olarak taksi fişleri biriktirdik.

Balıkesir Taksi Telefonları

Feridun Barut, meslek standartlarının olması gerektiğini bu işi herkesin yapmaması gerektiğini anlatıyor. Balıkesir Taksi telefonları alakalı şikayetleri hatırlatıyoruz ve söze başlıyor: “Korsan taksici, müşteriyi kazıklayan gibi birçok örnek var. Ancak asıl sorumlular, trafik, belediye, meslek odası. Denetim ve yaptırım yetersiz. Yeni düzenleme diyorlar. Üzerimdeki şu kıyafet değişse ne olur; arabam 5 yaşından ufak olsa ne yazar. “

Feridun Barut 30 senenin bitiminde kariyerini özetliyor: “Taksici taksicinin düşmanıdır inan. Arada ortak eylem yaptıklarına bakma. Durağın civarından müşteri alırsın yolunu keser meslektaşların kavga eder. Bubunyanında, gasp edilir, hatta öldürülürsün. Taksici isen kavgaya hazır olacaksın, bizim kavgamız değişik.”

Balıkesir da 1500 taksi bulunurken plaka fiyatı 500 000 civarında. Konuştuğumuz yetkililer % 80’inin kiralandığını belirtti. Çoğunlukla bir takside 2 kişi, 2 vardiya olarak sigortasız çalışıyor. Ülkemizde taksicilik yerine getirmek için alakalı odaya verilen evrak dışında herhangi bir standart yok. Gelişmiş ülkelerde, indi-bindi, giyim, müşteri şikayetleri ve ücretler sıkı sıkıya kontrol ediliyor. Türkiye ile alakalı turizm kitapları, borşür ve internet sitelerinde turistlere yapılan uyarıların ilk sırasında Balıkesir Taksi duraklarına dikkat edin’ ifadesi yer almakta.

Balıkesir Taksi Durağı

Şikayet ve Öneri Formu

HARİTA KONUMU