Ayvalık Taksi

Ayvalık Taksi olarak en geniş ve zengin araç filosuna sahibiz. Güvenilir, güler yüzlü ve kaliteli hizmetimizle  değerli müşterilerimizin 7/24 hizmetindeyiz. Ayvalık da sizleri rahat ve konforlu bir şekilde gideceğiniz yere en kısa ve uygun yoldan ulaştırmaktayız.

taksi durağı

Ayvalık Taksi Durağı

Ayvalık Taksi Durağı
Ayvalık Altınova Taksi
Ayvalık Meydan Taksi
Ayvalık Merkez Taksi
Ayvalık Taksi Numarası

Ayvalık Taksi Telefon
Ayvalık Armutçuk Taksi
Ayvalık Cunda Taksi
Ayvalık Çamlık Taksi
Ayvalık Otogar Taksi

Ayvalık Garaj Taksi
Ayvalık Hastane Taksi
Ayvalık Sarımsaklı Taksi
Ayvalık Ticari Taksi
Ayvalık Vip Taksi

Ayvalık Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.

Ayvalık Hızlı Taksi Hizmeti

Ayvalık Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.
Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve  kurumsal bir taksi durağıdır.

Çalışma Ruhsatlı Duraklar

Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve kurumsal bir taksi durağıdır.
Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır Ayvalık taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Güleryüz ve Güven

Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır Ayvalık taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; kaza merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda taksici esnafı soğuk kış günlerinde korunabilecekleri bir taksi durağı kulübelerinin bulunmaması nedeniyle buz gibi havada ekmek mücadelesi veriyorlar. Cumhuriyet Meydanı’nda 18 araçtan oluşan Balıkesir Taksi bünyesindeki şoförler, bir iğde ağacının altında derme çatma teneke kova içinde yaktıkları ateşle ısınmaya çalışıyor.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda Ayvalık taksici esnafı soğuk kış günlerinde korunabilecekleri bir kulübelerinin bulunmaması nedeniyle buz gibi havada ekmek mücadelesi veriyorlar. Cumhuriyet Meydanı’nda 18 araçtan oluşan Ayvalık Sarımsaklı Taksi bünyesindeki şoförler, bir iğde ağacının altında derme çatma teneke kova içerisinde yaktıkları ateşle ısınmaya çalışıyor. 24 saat süresince halkın ulaşımı için emek harcadıklarını belirten taksi durakları, yıllardır talep etmelerine rağmen ne Ayvalık Belediyesi’nin de ne de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine küçücük bir kulübe veya basit bir şeffaf çadır yapmalarına izin vermemelerinden yakınıyorlar.

Ay

Kış mevsiminin en soğuk günlerinde özellikle gece saatlerinde müşteri beklemek mecburiyetinde kalan Ayvalık Meydan Taksi’nin çilekeş şoförleri, özelikle gece yarısından sonra hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesinin beraberinde yağışlı ve rüzgarlı havalarda ise araçlarının içinde sabahlamak mecburiyetinde kaldıklarını belirtiyorlar.
Yağışlı ve soğuk havalarda araçların içinin de buz soğuk gibi olduğunu anlatan Meydan Taksi esnafı, araçlarının kaloriferi ile ısınmak mecburiyetinde kaldıklarında ise bu halin kendilerine çok ciddi bir oranda yakıt masrafı olarak döndüğünü ve neredeyse bütün kazançlarını da alıp götürdüğünü söylüyorlar.

Ayvalık Taksici

Meydan Taksi şoförlerinden Hüseyin Sat, duraklarında küçükte olsa bir kulübenin bulunmayışı sebebiyle son derece zor koşullarda hizmet sunmaya çalıştıklarını ifade ederek, “Buradaki bu sorun çok eski senelerden bu yana geliyor. Başımızı sokabileceğimiz ufak bir kulübemiz bile yok. Soğuk kış gecelerinde bir nebze olsun ısınabilmek için bu tenekenin içinde yaktığımız ateşle ısınmaya çalışıyoruz. Yağışlı ve şiddetli rüzgarlı gecelerde ise böylesi bir şansımız da olmuyor. Balıkesir Büyükşehir ve Ayvalık belediyelerine durumu anlattık. Fakat buraya bir kulübe yapılamayacağını söylediler. Biz son derece rahatsızız. Biz bu duruma yetkililerden bir çözüm bulunmasını istiyoruz” dedi.

Taksicilerden Yavuz Gürbüz de, soğuk kış günlerinde sığınabilecekleri bir kulübelerinin bulunmamasından duyduğu üzüntüyü ifade ederek, “Ben bu durakta yeniyim. Fakat benden öncede aynı sorun senelerden bu yana süregelmiş. Buradaki dostlarım defaaten büyükşehir ve ilçe belediyeleriyle, Ayvalık Şoförler Odası’na konuyu taşımışlar ama bugüne kadar hiçbir biçim de sonuç alamamışlar” diye konuştu.

Yaktıkları tenekedeki ateş ile el ve ayaklarını ısıtmaya çalıştıkları kaydeden Gürbüz, “Yağışlı havalarda bunu da yapamıyoruz. Rüzgarlı havalarda ise kazayla etrafımızdaki iş yerleri ve banka şubesine sıçrayabilecek bir yangına mahal vermemek adına ateş de yakamıyoruz. Yaz mevsiminde ise bu kez aşırı sıcaklar da kavruluyoruz” ifadesini kullandı.
Taksicilerden Cavit Erdemir ise; şoför arkadaşlarıyla birlikte çay yapabilecekleri koşullara bile sahip olamadıklarından yakınarak, “ Ayvalık’ta bizim dışımızda taksicilik yapmakta olan meslektaşlarımız hayatlarından memnunlar. Zira hepsinin başlarını sokabilecekleri durakları mevcut. Bizim ise ne gölge olabilecek, ne de bir arada oturabileceğimiz bir yerimiz yok. Bu problemin giderilmesini istiyoruz. Özellikle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zekai Kafaoğlu ile Ayvalık Belediye Başkanımız Rahmi Gençer’in bizim sesimizi duymasını istiyoruz. Çünkü biz burada amme hizmeti vermekteyiz. 7/24 halkımıza hizmet veriyoruz. Kış gecelerini yoğun olarak yaşadığımız bu günlerde hava sıcaklığı özellikle sabaha karşı 1-2 dereceye kadar düşüyor. Geçen hafta eksi 4 dereceye kadar düşmüştü. Araçların içine geçtik kaloriferleri açtık ama sabaha kadar yaktığımız akaryakıt bizim o günkü ciromuzu alıp götürdü” diye konuştu.

Ayvalık Taksi Durağı Sorunu çözülemiyor

Meydan Taksi işletmecilerinden Nuri Özsoy ise; 18 araçlık taksi durağında 1992 senesinden bu güne hizmet verdiğini vurgulayarak, “Bizden çok eski seneler de da aynı sıkıntı vardı. Ancak sene 2018 oldu aynı sorun halen sürüyor. Değişen hiçbir şey ne yazık ki olmadı” diye konuştu.

Şikayet ve Öneri Formu

HARİTA KONUMU