Adana Vip Taksi BMW Taksi dönemi

Adana Vip Taksi ve ticari araçlara tanınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyetiyle beraber Adana taksi durakları lüks araç alımlarına başladı. BMW taksiler çiçeklerle şoförlerine emanet edildi. 4 senedir taksi şoförlüğü yapmakta olan Murat Çakır, piyasa değeri 230 bin tl olan otomobili 160 bin TL’ye alarak taksi yaptı. Hükümetin ticari araçların yenilenmesinde vergi teşvikine ilişkin getirdiği ÖTV muafiyeti, 13 Ekim’den itibaren uygulamaya konuldu. Uygulamanın başlamasının arkasından taksi duraklarında lüks araçlar boy göstermeye başladı.

Birçok insanın hayalini süsleyen lüks marka araçları ‘T’ plaka takarak ticari yapan taksici esnafı, uygulamadan oldukça memnun. Adana’da taksicilerin aldığı son model BMW 520-i, Wolkwagen Passat, Audi Tuscon ve Nissan Qashgai araçlar için Adana Şoförler Odası’nda tanıtım toplantısı yapıldı. Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB) Başkanı Nihat Sözütek, son model BMW 520-i alan şoför Murat Çakır’a girişiminden ötürü teşekkür etti.

Adana Vip Taksi Dönemi Başladı

ÖTV indirimi avantajının 2019 yılına kadar sürmesin isteyen Sözütek, “Yüzde 45 yarı yarıya gibi bir şey. Esnafımız da bunu karşılıksız bırakmadı. En güzel arabayı alıp yurttaşlarımızın, toplumumuzun, yurttaşlarımızın hizmetine sunuyor. Bu jenerasyon değiştirir araçlarını. Baba oğula vermez bu parayı ancak hükumet verdi. Esnaf verilen hizmetin sunulan güzelliği karşılıksız bırakmadı. Esnafa yansıtılan güzellik hemen halka sunuldu” diye konuştu.

KALİTELİ HİZMET İÇİN BU GİRİŞİMİ YAPTIM

4 yıldır taksi şoförlüğü yapmakta olan Murat Çakır da, daha kaliteli hizmet vermek için böyle bir girişiminde bulunduğu ifade etti. Çakır, “Adana’mıza daha kaliteli hizmeti verip, taksi kültürünü daha çok çoğaltmak için devletin sunduğu bu referanstan yararlandım. Evvelki aracım da yeniydi. Adana’da bir taneydi. Şu an daha iyisini yerine getirmek istedim ve başardım. Vasat 160 bin TL’ye mal oldu. Yüzde 45’lik indirimden yararlandım” diye söyledi. ESOB Başkanı Nihat Sözütek ve Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliye Komisyoncuları Odası Başkanı Kenan Yılmaz son model taksi alan şoförlere teşekkür edip çiçek takdim etti. Taksi durakları de Adana halkına hizmet vermek için yollara çıktı.