ADANA TAKSİ


Adana Otogar Taksi
Adana Havalimanı Taksi
Adana Turgut Özal Taksi
Adana Kurttepe Taksi
Adana Kenan Evren Taksi
Adana Barış Manço Taksi

Adana Huzur Evleri Taksi
Adana Güzel Yalı Taksi
Adana Toros Mahallesi Taksi
Adana Belediye Evleri Taksi
Adana Yurt Mahallesi Taksi
Adana İstasyon Taksi

taksi durağı

Adana Taksi Durağı

Adana da ki en geniş ve zengin araç filosuna sahibiz. Güvenilir, güler yüzlü ve kaliteli hizmetimizle  değerli müşterilerimizin 7/24 hizmetindeyiz. Sizleri rahat ve konforlu bir şekilde gideceğiniz yere en kısa ve uygun yoldan ulaştırmaktayız.

Adana Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.

Hızlı Servis

Adana Taksi Durağımızı aradığınız da sizi gideceğiniz adrese en uygun güzergahı kullanarak, güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırırız.
Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve  kurumsal bir taksi durağıdır.

Çalışma Ruhsatlı Duraklar

Taksi durağımızdan gönül rahatlığıyla taksi çağırabilirsiniz. Durağımız çalışma ruhsatlı ve kurumsal bir taksi durağıdır.
Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Güleryüz ve Güven

Durağımızın Çalışanları uzun yıllardır taksi sektöründe hizmet veren deneyimli güvenilir ve güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır.

Taksi Durağı Nasıl Kurulur?

Adana Taksi Durakları

Taksi durağı açmak büyük maliyetli olsa da uzun vade de kazançlı bir iştir. Taksi hizmeti vermeye ufak ölçekli başlayarak kazanç elde etmeye başlayınca genişletebilirsiniz. Taksi durağını açmadan evvel bulunduğunuz bölge de taksi durağına ihtiyaç olup olmadığını öğrenmeli ve alakalı resmi kurumlardan gerekli olan bütün belgeleri aldığınızdan emin olmalısınız.

Taksi durağı açmak için gerekli adımlar

  1. Rekabeti araştırın. Diğer taksi duraklarını araştırın. Hizmetlerini öğrenin. Bulunduğunuz bölge de değişik bir taksi durağına gereksinim olup olmadığını öğrenin. Ufak şehirlerde taksi isteği de azdır ve bu sebeple taksi durağı açmak uygun bir iş girişimi olmayabilir. Kendinizi öteki Adana taksi duraklarından ayıracak hizmetler belirleyin. Havaalanı servisleri vb.
  2. Araçları ve ekipmanları araştırın. Sizlere zaman kazandıracak taksiciliğe uygun araçlar satın alın. İkinci el pazarlarına ve öteki araç satış yerlerine bakın. Temiz, garantili ve yeterli bagaj alanı olan araçları tercih edin. Daha önce ticari olarak kullanılmayan bir aracı taksiye çevirecekseniz gereken düzenlemeleri yapın. Örneğin aracın, yolcuların oturmasına ve kullanmasına mahsus bölümleri sağlam durumda olacak, aşırı, eskiyen döşemeler değiştirilecek, kırık veya tehlikeli biçim de çatlak camlarla seyrüsefer yapılmayacak, aracın Trafik Yönetmeliğine göre çalışır durumda olması mecburi olan ayna, sinyal far vb. bölümlerinde hiçbir eksik veya arıza olmayacaktır. Araçlar, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda belirtilen renk ve biçim de boyanmalıdır. Araçların belirtilen özelliklere sahip olup, olmadığı Belediye Trafik Müdürlüğü Araç Kontrol Komisyonunca tespit edilir, komisyonca kontrol edilmeyen veya çalışması uygun görülmeyen araç seyrüsefere çıkamaz, seyrüsefere başlatıldığı takdirde, bu yönetmeliğin öngördüğü cezai işlemler uygulanır.
  3. Ruhsat ve izinler için başvurun. Meslek Odasına kayıt olurken bağlı bulunduğunuz il sınırları içindeki esnaf odalarından birine kayıtlı olduğunuzu gösteren belge, ehliyet fotokopisi, Esnaf ve Sanatkarlar siciline kayıt, kimlik sureti (muhtarlıktan), en az bir senedir müracaat edilen il sınırları içerisinde ikamet ettiğine dair ikametgah il muhabiri, ticari araç kullanma belgesi (SRC), araç ruhsat fotokopisi, sabıka kaydı ve valilik makamından nüfus kayıt örneği gibi gereklilikleri tamamlamanız gerekir. Daha sonra taksi durağı çalıştırma izni müracaatı yapmanız gerekecektir. Adana taksi çalıştırma hakkı elde eden işletmecilere, Belediyece düzenlenen ve her yıl vizelenecek olan “Taksi Çalıştırma Ruhsatı” verilir.
  4. Taksi durağınız için yer araştırın. Adana taksi durağı açılmasında aranan koşulları yerine getirecek bir yer bulmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.
  5. Şoförleri ve diğer çalışanları alın. Çalışma izin belgeli araçlarda şoför olarak çalışacak kişiler Şoförler Odası tarafından bastırılacak şoför tanıtım kartını almak ve araçta çalışmakta olduğu sürece üstünde görülür biçim de bulundurmak zorundadır. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı; belge alacakların matbu dilekçesini, şoförün sürücü belgesi fotokopisini, muhtardan ikametgah belgesini, savcılıktan alınmış sabıka kaydı, eğitim seminerine katıldığına dair katılım belgesini, en fazla 6 ay evvel çekilmiş 2 adet fotoğraf, 6 ay içersinde alınmış sıhhat raporu, başvuruda belirtilen şoförlerin TC numarası bulunmakta olan kimlik fotokopisini ve çalışacakları aracın plakasını alarak şoför tanıtım kartını düzenlerler.
  6. Taksi durağınızın reklamını yapın. Basılı ve online telefon defterlerine kayıt olun. Yerel gazetelere ilanlar verin. Pazarlama malzemeleriniz de hizmetlerinizin ve telefon bilgilerinizin yer aldığından emin olun. El ilanları hazırlayın ve dağıtın.

Adana ticari taksi haberleri