Adana Taksi durakları İçin Transit Taksi Durağı Hizmeti

Adana Taksi durakları İçin Transit Taksi Durağı Hizmeti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana taksi durağı harici çalışırken çeşitli baskılara maruz kalan taksici esnafına vermiş olduğu sözünü yerine getirdi ve transit taksi istasyonları oluşturarak kullanıma açtı. İlk ikisi törenle hizmete giren ve iki adet daha oluşturulacak olan duraklarla ilgili açılış töreninde konuşan Başkan Sözlü, “Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, 7 Haziran’dan sonra yerine getirmek istediklerini talimat kabul ettik ve seçimden evvel hayata geçiriyoruz. O’nun talimatıyla Adana taksi duraklarına bağlı olmayan esnafının önü açılmıştır. Milliyetçi Hareket, emekten ve emekçiden yanadır” diye konuştu. Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nca düzenlenen Transit Taksi İstasyonları Toplu Açılış Töreni, Anadolu Lisesi Kurttepe Metro İstasyonu önünde gerçekleştirildi.

Adana Taksi Durakları Harici Taksiler İçin 4 Ekspres Durak

Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Prof. Dr. İlyas Karabıyık, taksici esnafının Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyerek, “Bizler için son derece kıymetli insanlarsınız. Adana da temel hedefimiz huzurlu, rahat, güven içerisinde bir ulaşım sistemi oluşturmak. Bunun bir ayağı olan taksici esnafımızın, ticari taksi işletmecilerimizin huzur ve güven içerisinde işletmeciliklerini yapmalarına imkan tanıyacak bir sistemi yaşam geçirmek istiyoruz. Transit taksi istasyonlarıyla tüm taksici esnafımızın rahat ve huzur içinde yolcularını indirip bindirmeleri olanaklı olacak. Hizmetimizin ilk ayağı olan Anadolu İstasyonumuz ve Aşkım Tüfekçi Hastanesi’nin karşısında bulunan ticari taksi İstasyonumuzu bugün oluşturuyoruz. otplam da 4 adet ticari taksi istasyonumuz olacak. Bunların 1’incisi ve 2’incisi, bugün açılışlarını yaptıklarımız. 3.sü Ramazanoğlu Camisi önünde ve 4’üncüsü de Atatürk Caddesi’nde 75. Sene Sanat Galerisi önünde olacak.

Taksi Hizmeti Konusunda Emekten Yanayız

Taksicilerin, Adana taksi durakları ulaşımının bel kemiği olduğunu söyleyerek, kendisine gösterilen yoğun sevgi için teşekkür etti. Adana’da her çeşit hak ihlaline karşı da cesurca durup, garibanın yanında yer almasını biliriz. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak büyük paralar kazanmak gibi bir niyetimiz yok. Biraz evvel değerli bir taksici kardeşimiz, 35 senedir çalıştığını, evinin olmadığını belirtti. Biz Adana’da hizmet yaparken, değerli hemşehrilerimiz için hakka, hakkaniyete, emeğe saygı çerçevesinde refah toplumunu inşa etmek istiyoruz. Adana da yaklaşık 3 bin taksi plakası var. Bunların yaklaşık 1500-2000’i aktif. İnşallah biz taksicilikten ekmek çıkaran, ailesinin rızkını buradan temin eden hemşehrilerimizin bu işi şerefiyle, haysiyetiyle, onuruyla yapmasının önünü açacağız.

Adana da 500’den Fazla Duraksız Taksi Var

Adana’da 500 kadar taksinin taksi durağı sorununu çözdüğünü, diğerlerinin de oradan oraya itilip kakıldığını, yer bulamadığını ifade eden Başkan Sözlü, şunları belirtti:

“Bazı yerlerde de yolcu almalarının önü kapanarak, baskıya maruz bırakılıyorlar. Bu tür olumsuzlukların kökünü kazıyacağız Allah’ın izniyle. Taksicilerin hakkını koruyacağız, hakkaniyetli davranacağız. Adana taksi durakları  düşmanı değilim, onlara da Cenab-ı Allah bol rızık, kar versin. Onlar da bizim hemşehrilerimiz ama arada hırpalanan, hor görülen, akşam evine götüreceği ekmeğin kaygısıyla bir gününü sıkıntı içinde geçiren esnafımızın mutluluğu bizim için namus-şeref borcudur. Bu sözümüzü de kayıt altına alın. Yarın da buralardan Adana taksi duraklarına fahiş fiyatlar çıkarttırmayacağım. Burada ekmek mücadelenizi vereceksiniz, mesleğinizi onurlu bir şekilde yapacaksınız. Kazancınız bu zamanlarda olacak. Kazancınızı evinizde hanımlarınıza, çocuklarınıza, yardım etmek istediğiniz yaşlı ananıza, babanıza yedireceksiniz.”

Adana Duraksız Taksiler İçin Hizmet

Bunun için beni neredeyse parçalayacaklardı. Seçime kadar olan şu süreyi iyi değerlendirelim. Bendeniz sizin probleminizi çözeceğim, bize itimat edin. Devlet ve milletimizin bekası için de bendeniz sizden destek istiyorum. Bir siyasetçi fakat halktan, hemşehrilerinden destek isteyebilir. Hiç birisinin rızkını zora sokacak bir iş yapmadım. Rızık mücadelesi verip, ailesinin ve çocuğunun geleceği, bugünü için çaba gösteren esnafımızla birlikte olmak bizler için doğal bir davranıştır. Adana bu konu da taksicilerin Türkiye’de en rahat ettiği şehir olacaktır.

Konuşmaların ardından Transit Taksi İstasyonları’nın toplu açılış merasimi, Anadolu Lisesi Kavşağı Metro İstasyon Durağı önünde yapıldı.